Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

CFP: Filary kultury współczesnej na przełomie XX i XXI wieku

CFP: Filary kultury współczesnej na przełomie XX i XXI wieku

Postprzez Klementyna Glińska » Cz lut 10, 2011 10:30 pm

Instytut Filozofii oraz Koło Naukowe Studentów Filozofii „Civis Liber” Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na ogólnopolską,
studencko - doktorancką konferencję: „Filary kultury współczesnej na przełomie XX i XXI wieku”.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w interdyscyplinarnej konferencji poświęconej zagadnieniom oscylującym wokół fundamentów, na których opiera się współczesna kultura. Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 maja 2011 r. w domu studenckim Jowita w Poznaniu.

Aby ubiec wszelkie nieporozumienia pragniemy zaznaczyć, iż na potrzeby konferencji tytułową współczesność zdecydowaliśmy się zamknąć w przedziale czasowym od roku 1990 po czasy obecne. Natomiast kultury nie ograniczamy jedynie do kręgu zachodniego. Chcemy wspólnie z Państwem zastanowić się czy przekroczenie granicy drugiego tysiąclecia naszej ery wiąże się ze znaczącymi zmianami w kulturze, którymi może pochwalić się Homo Sapiens, a może wręcz odwrotnie – dzieje się coś, czego człowiek powinien się obawiać lub nawet wstydzić? Co z naszego ziemskiego dziedzictwa pozostaje niewzruszone i czemu jesteśmy wciąż wierni, a co ulega wyraźnym przeobrażeniom? Jakie są skutki i tendencje materialnych oraz niematerialnych wytworów, których człowiek dokonał na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat?

Proponowane zagadnienia:

# Filozofia kultury przełomu XX i XXI wieku
# Przejawy kultury popularnej (literatura, muzyka, sztuka)
# Problem poprawności politycznej
# Kultura czasów Internetu
# Estetyzacja i cielesność
# Zagadnienie zaufania/kryzysu zaufania
# Życie codzienne człowieka na przełomie wieków

Formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać na adres konferencja.poznan@gmail.com do 1 kwietnia 2011 (włącznie).
Opłata konferencyjna wynosi 50 złotych. Wpłaty należy dokonać do 11 kwietnia 2011 (włącznie). Konto bankowe zostanie podane po ustaleniu programu konferencji.
Klementyna Glińska
Użytkownik
 
Posty: 553
Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 3:38 pm

Powrót do KONFERENCJE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Polityka prywatności
cron